Otomobil (B Sınıfı) Ehliyet Belgeleri

Otomobil Ehliyeti

Program Hakkında

Otomobil Ehliyeti için Kaynaşlı’nın 1 Numarası Öz Kaynaşlı Sürücü Kursuna Başvurun.

Artık 2 Sınav Var

B Sınıfı Manuel Vites

  1. Merkezi Sınav

  2. E-Sınav :Düzce’de girebiliyorsunuz.Her ayın 09’na kadar kayıt olan adaylarımız aynı ayın sonu E-Sınava giriyor sonuçunu sınav çıkışında alıyor ve Kaynaşlı’da ilk direksiyon sınavına girerek ehliyetini alabiliyor.

KARAR SİZİN!

Ehliyet Alma Yaşı 18'dir.

B Sınıfı Otomatik Vites

B Sınıfı (Manuel) Otomobil Ehliyeti alma yaşı 18 dir.vites ayırımı olmadan tüm otomobil ve kamyonetleri kullanabilir.2018 yılında 2000 doğumlu olup doğum gününü bir gün geçiren herkes kayıt olabilir

B Sınıfı (Otomatik) Otomobil Ehliyeti alma yaşı 18 dir.Otomatik şanzıman ehliyet aldığınız için sadece otomatik vites otomobilleri kullanabilirsiniz vitesli otomobil kullanmak istediğinizde kursa kayıt olarak vitesli otomobil ile 8 direksiyon direksiyon dersi görerek direksiyon sınavına vitesli otomobille girerek geçiş yapabilirsiniz.2018 yılında 2000 doğumlu olup doğum gününü bir gün geçiren herkes kayıt olabilir.

Engelli ehliyet kavramı artık kaldırılmıştır.

B Sınıfı Engelli Ehliyeti

Engelli ehliyet kavramı artık kaldırılmıştır. Herhangi bir engeliniz varsa,öncelikle sürücü sağlık raporu aldığınız sağlık kuruluşu, engelinizi sağlık raporuna yazacaktır. Kursumuza kayıt olduğunuzda, engelinize uygun araç ile eğitim verilerek, aynı araçla sınava alınacaksınız.Tek gözü görmeyen monüküler raporlu adaylar normal B ehliyet sınıfına kayıt olabilirler. Bu durumları, aldıkları ehliyet belgelerinde ayrıca belirtilecektir.